Statut i regulaminy

Władze

Nasze okazy

Kontakt
Dzień Dziecka 2011Zawody spinningowe 2011Walne zebranieNasze wodyCzyn na zbiornikach - 2012Niepodległościowe Zawody Spinningowe 2012Zawody o Puchar Prezesa 2013

VI TOWARZYSKIe ZAWODY KARPIOWE CZŁONKÓW SRRiOŚ W CZERWONAKU

2019-05-09

Zawody odbędą się na Ujęciu Wody. Zbiórka 07.06.2019 o 15:00 przy wiatach.
Wpisowe 150zł o teamu (całość przeznaczona na nagrody).
W dniach zawodów część zbiornika Ujęcie wody (brzeg południowy) będzie niedostępna dla osób nie biorących udziału w zawodach.

PLAN VI TOWARZYSKICH ZAWODÓW KARPIOWYCH CZŁONKÓW SRRiOŚ W CZERWONAKU
OWIŃSKA, 07-09.06.2019

07.06.2019
15:00 – Zbiórka zawodników przy wiacie na żwirowni w Owińskach, omówienie zasad i losowanie
stanowisk.
15:30 – Zawodnicy udają się na stanowiska, rozbicie namiotów przygotowanie do zawodów.
16:30 – 17:30 – możliwość nęcenia
17:00 – rozpoczęcie zawodów
19:30 – 20:30 – możliwość nęcenia
08.06.2019
08:00 – 09:00 – możliwość nęcenia
19:30 – 20:30 – możliwość nęcenia
09.06.2019
08:00 -09:00 – możliwość nęcenia
12:00 – Koniec zawodów. Sprzątanie stanowisk.
13:00 – Zbiórka przy wiacie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

REGULAMIN TOWARZYSKICH ZAWODÓW KARPIOWYCH CZŁONKÓW SRRiOŚ W CZERWONAKU
OWIŃSKA, 07-09.06.2019

1.Zawody rozgrywane są w klasyfikacji drużynowej na stanowiskach dwuosobowych na żywej rybie i zgodnie z zasadą „NO KILL”.
2.Nagradzane będą pierwsze trzy drużyny.
3.Każdy zespół musi posiadać matę do odhaczania ryb umożliwiającą ważenie, podbierak karpiowy ( ramie podbieraka min.90cm) i worki karpiowe lub siatkę do przechowywania ryb.
Wskazane jest też posiadanie odkażacza do ran po haku.
4.Każdy zawodnik może łowić na dwie wędki (4 wędki zespół).
5.Do klasyfikacji zaliczamy tylko wymiarowe amury (60cm) i karpie (40cm).
6.Wszystkie ryby po zważeniu przez sędziego wracają do wody.
7.Ważenie ryb przez sędziów odbywać się będzie na stanowisku zajmowanym przez drużynę nie rzadziej niż co 5 godzin.
8.Ryba holowana przed sygnałem zakończenia zawodów musi być wyholowana max. 10 minut po sygnale kończącym zawody.
9.O kolejności zajętych miejsc decyduje łączna masa złowionych ryb w przypadku tej samej masy ryb decyduje największa złowiona przez zespół ryba.
10.Dozwolone jest postawienie jednego markera na zespół w celu zaznaczenia łowiska.
11.Zezwala się na łowienie na karpiowe zestawy gruntowe (z wyłączeniem tzw. metody). Zabrania się metody spławikowej.
12.W czasie trwania zawodów na stanowisku musi przebywać przynajmniej jeden z zawodników.
W przypadku opuszczenia stanowiska przez obu zawodników zestawy muszą zostać wyciągnięte z wody.
13.W czasie zawodów zawodnicy mogą wchodzić do wody do wysokości ud.
14.Zestaw może być uzbrojony tylko w jeden hak.
15.Nęcenie i donęcanie dozwolone jest wyłącznie z brzegu za pomocą rakiet zanętowych, łyżek, procy, itp. tylko w wyznaczonych godzinach nęcenia (godziny podane w programie zawodów) w ramach limitu dziennego obowiązującego na łowisku (1 kg suchej zanęty na dzień łowienia na jednego zawodnika). Dozwolone używanie materiałów PVA wraz z zestawem.
Zabrania się korzystania ze zdalnie sterowanych łódek zanętowych.
16.Nieprzestrzeganie zasad nęcenia i ilości zanęty skutkować będzie natychmiastowym wykluczeniem z zawodów.
17.Zawodnicy drużyny sami wyrzucają zestawy, podbierają ryby i holują je w obrębie swojego stanowiska. Współpraca możliwa tylko pomiędzy zawodnikami tej samej drużyny.
18.Zaciętą rybę należy holować tak by nie miała styczności z żyłkami zawodników na sąsiednich stanowiskach – w przeciwnym razie ryba może zostać nie zaliczona.( Na wniosek poszkodowanej drużyny.)
Każdy zawodnik którego zestaw został splątany przez holowaną przez zawodnika
z sąsiedniego stanowiska rybę, może ten fakt zgłosić zespołowi sędziowskiemu – ale nie musi.
19.W sytuacjach konfliktowych nie ujętych w niniejszym regulaminie rozstrzygające zdanie ma zespół sędziowski.
20.W przypadku nieprzestrzegania regulaminu, zakłócania przebiegu zawodów, nadużywania alkoholu i nieodpowiedniego zachowania (szczególnie w godzinach nocnych) organizator zastrzega sobie prawo wykluczenia drużyny z udziału w zawodach.
21.Wykluczona drużyna nie prawa do zwrotu dokonanej wpłaty.
22.Drużyna która wycofa się z zawodów po tym jak przystąpi do losowania stanowisk
nie otrzyma zwrotu wpisowego.

Gdy zobaczysz kłusownika... »

Jak zostać członkiem stowarzyszenia? »

Kontrola wędkarzy na zbiorniku w Owińskach »

Gdzie i kiedy kupić zezwolenie? »

Ile kosztuje zezwolenie na wędkowanie?»

e-mail: stowarzyszenie@infoczerwonak.pl

Tel.: 785 232 606 (Paweł Foiński – gospodarz)
Tel.: 603 427 528 (Jacek Kiedrowicz - Prezes)

STATUT I REGULAMINY